Co jest najbardziej opłacalnym sposobem dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i dlaczego go potrzebujesz?

Jeżeli zapewnienie bezpieczeństwa pracowników jest Twoim celem i zastanawiasz się w jaki sposób możesz je zapewnić – to dobrze trafiłeś, ponieważ właśnie Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa to najbardziej opłacalna metoda ochrony najcenniejszego zasobu jaki posiadasz – pracowników.

Czym jest szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy?

Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy to proces, który ma na celu dostarczenie pracownikom wiedzy i umiejętności do wykonywania pracy w sposób bezpieczny dla nich i ich współpracowników. Ponadto zawiera min. wytyczne dotyczące identyfikowania zagrożeń, zgłaszania ich i postępowania w przypadku sytuacji awaryjnych.

Jako pracodawca, Twoim prawnym (i moralnym) obowiązkiem jest poinstruowanie pracowników, jak wykonywać swoje obowiązki w bezpieczny i zdrowy sposób, zanim jeszcze zaczną pracować. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa jest integralną częścią procesu wprowadzania nowych pracowników, ale wymaga również regularnych kursów „uzupełniających”. Nie tylko dlatego, że czujność pracowników spada z czasem, ale także dlatego, że wprowadzane są dynamiczne zmiany za którymi pracownik musi nadążyć.

Nie wszystkie szkolenia BHP są takie same. W przypadku różnych zadań i branż obowiązują różne wymagania dotyczące szkoleń w zakresie bezpieczeństwa, zarówno pod względem treści, jak i częstotliwości przeprowadzania szkoleń. Tak więc naprawdę nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Dlaczego potrzebujesz szkolenia BHP w swojej firmie?

Poza oczywistymi powodami – regulacjami prawnymi i moralną odpowiedzialnością – istnieje wiele korzyści z inwestowania większej ilości czasu w szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracy, których musisz mieć świadomość. Poniżej kilka z nich:

  • Mniejsza utrata produktywności z powodu zwolnień lekarskich lub urazów,
  • Większa satysfakcja poprzez zapewnienie rozwoju pracowników,
  • Ochrona przed pozwami o odpowiedzialności,
  • Zapobieganie przyszłym incydentom.
  • Maksymalizacja świadomości i czujności wobec zagrożeń oraz dbanie o zdrowie

Twoim celem powinno być minimalizowanie incydentów, maksymalizacja świadomości i czujności oraz dbanie o zdrowie, zadowolenie i rozwój pracowników. Jeśli się ze mną zgadzasz od teraz nie możesz kierować się już tylko minimalnymi wymaganiami prawnymi w tym zakresie.

  • Potrzebujesz kompleksowego rozwiązania?
  • Chcesz dowiedzieć się jakich szkoleń z zakresu bezpieczeństwa potrzebujesz w swojej firmie?

W swojej ofercie wraz z szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa, dostarczamy gotowe programy szkoleń oraz całą wymaganą dokumentację, którą w całości otrzymujesz zamawiając szkolenia.

Zapraszam do kontaktu!

#szkoleniabhp #e-learning #bezpieczeństwopracowników

Powiązane artykuły

Potknięcia i poślizgnięcia jako niedoceniane ryzyko

Wypadki podczas przemieszczania zdarzają się w wielu różnych okolicznościach. Wynikają one zwykle z połączenia czynników materiałowych, środowiskowych, organizacyjnych i/lub indywidualnych. Niestety przyczyny upadków na tym samym poziomie wbrew pozorom nie są dobrze poznane, ponieważ rzadko są dogłębnie analizowane. Rzeczywiście, te wypadki są niesłusznie uważane za łagodne lub związane tylko z brakiem uwagi ofiary.

Bezpieczeństwo podwykonawców – sprawdzone praktyki zarządzania kontrahentami.

Chyba każdy kto prowadził współpracę z podwykonawcami doświadczył na własnej skórze, że poziom świadczonych usług może znacząco odbiegać od tego co pierwotnie sobie zakładaliśmy. Również wydawać by się mogło, że najważniejsze kwestie jakimi jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników podczas wykonywanych prac też niestety często pozostają zaniedbywane. Przyczyny takiego stanu mogą być różne i nie zawsze takie na jakie w pierwszej chwili wyglądają. Jeżeli chcesz podejść procesowo do tego problemu to w poniższym wpisie znajdziesz kilka sprawdzonych rozwiązań, które mogą okazać się pomocne również u Ciebie.

Top 7 zagrożeń w miejscu pracy.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy zawdzięczane jest między innymi dobrze wykonanej ocenie ryzyka zawodowego. Dla pracodawców oznacza to zidentyfikowanie wszystkich zagrożeń bezpieczeństwa na stanowiskach pracy i określenie związanego z nimi ryzyka wystąpienia urazów, chorób i strat w zakładzie pracy . Zdrowie i bezpieczeństwo mają ogromne znaczenie w miejscu pracy, ponieważ przyczyniają się do promowania dobrej atmosfery w firmie, szeroko rozumianego wellbeingu szczęścia i zaufania do firmy zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców.

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *