10 podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy

10 zasad BHP

Żaden pracownik nie chciałby ulec wypadkowi miejscu pracy i doznać obrażeń. Poprzez pamiętanie i przestrzeganie kilku prostych zasad mających wpływ na nasze bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz innych możemy znacząco obniżyć ryzyko powstawania wypadków oraz incydentów bezpieczeństwa w miejscu pracy.

1. Jesteś odpowiedzialny za własne bezpieczeństwo oraz za bezpieczeństwo innych.

2. Wszystkim incydentom można zapobiec

3. Nie używaj skrótów, zawsze przestrzegaj zasad BHP.

4. Jeśli nie zostałeś wcześniej przeszkolony – nie rób tego.

5. Używaj właściwych narzędzi i pracuj nimi zgodnie z ich przeznaczeniem.

6. Oceń ryzyko zanim przystąpisz do wykonywania danej czynności.

7. Nigdy nie noś luźnego ubrania oraz obuwia z śliską podeszwą.

8. Pracując – nie czyń z miejsca pracy placu zabaw.

9. Utrzymuj miejsce pracy zorganizowane i zachowuj porządek.

10. Zawsze stosuj środki ochrony indywidualnej odpowiednie do wykonywanej pracy.

Powiązane artykuły

Potknięcia i poślizgnięcia jako niedoceniane ryzyko

Wypadki podczas przemieszczania zdarzają się w wielu różnych okolicznościach. Wynikają one zwykle z połączenia czynników materiałowych, środowiskowych, organizacyjnych i/lub indywidualnych. Niestety przyczyny upadków na tym samym poziomie wbrew pozorom nie są dobrze poznane, ponieważ rzadko są dogłębnie analizowane. Rzeczywiście, te wypadki są niesłusznie uważane za łagodne lub związane tylko z brakiem uwagi ofiary.

Szkolenie Wstępne z dziedziny BHP

Spis treści: Cel szkolenia wstępnego Instruktaż ogólny Czas trwania Instruktażu ogólnego Instruktaż stanowiskowy Czas trwania Instruktażu stanowiskowego Cel szkolenia wstępnego. Celem szkolenia wstępnego jest przygotowanie…

Bezpieczeństwo podwykonawców – sprawdzone praktyki zarządzania kontrahentami.

Chyba każdy kto prowadził współpracę z podwykonawcami doświadczył na własnej skórze, że poziom świadczonych usług może znacząco odbiegać od tego co pierwotnie sobie zakładaliśmy. Również wydawać by się mogło, że najważniejsze kwestie jakimi jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników podczas wykonywanych prac też niestety często pozostają zaniedbywane. Przyczyny takiego stanu mogą być różne i nie zawsze takie na jakie w pierwszej chwili wyglądają. Jeżeli chcesz podejść procesowo do tego problemu to w poniższym wpisie znajdziesz kilka sprawdzonych rozwiązań, które mogą okazać się pomocne również u Ciebie.

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *