Kto może odbyć szkolenie BHP w formie e-learningu?

Szkolenie w formie E-learningu

Za sprawą rozwoju technologii coraz częściej do celów szkoleniowych wykorzystywane jest samokształcenie kierowane, czyli e-learning.

Zgodnie z literą prawa wyróżnia się 4 formy szkoleń:

1. Instruktaż 

2. Kurs 

3. Seminarium 

4. Samokształcenie kierowane

Ostania z nich jest to forma, która może się odbywać właśnie za pośrednictwem Internetu w formie e-learningu.

Które z szkoleń BHP mogą obywać się w formie samokształcenia kierowanego?

Obecnie W formie e-learningu mogą odbywać się wyłącznie szkolenia okresowe ale tylko w odniesieniu do konkretnych grup pracowniczych:

1. Osób będących pracodawcami oraz innych osób kierujących pracownikami, w szczególności kierowników, mistrzów, brygadzistów;
2. Pracowników inżynieryjno-technicznych, w tym projektantów, konstruktorów maszyn i innych urządzeń technicznych, technologów i organizatorów produkcji;
3. Pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz innych osób wykonujących zadania tej służby;
4. Pracowników administracyjno-biurowych,
5. Innych pracowników, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na warunki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo dla których charakter pracy wiąże się z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ważne!

Formy szkolenia w postaci e-learningu nie stosuje się wobec pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych.

Najważniejszym jednak warunkiem, dla którego samokształcenie kierowane może być przeprowadzone jest istnienie realnej możliwości konsultacji z osobami spełniającymi wymagania dla wykładowców.

Chcesz wiedzieć jakie zalety ma e-learning? Daj znać w komentarzach.

#bhponline #elearning #szkolenieokresowebhp #szkolenieonline

Powiązane artykuły

Szkolenie Wstępne z dziedziny BHP

Spis treści: Cel szkolenia wstępnego Instruktaż ogólny Czas trwania Instruktażu ogólnego Instruktaż stanowiskowy Czas trwania Instruktażu stanowiskowego Cel szkolenia wstępnego. Celem szkolenia wstępnego jest przygotowanie…

Bezpieczeństwo podwykonawców – sprawdzone praktyki zarządzania kontrahentami.

Chyba każdy kto prowadził współpracę z podwykonawcami doświadczył na własnej skórze, że poziom świadczonych usług może znacząco odbiegać od tego co pierwotnie sobie zakładaliśmy. Również wydawać by się mogło, że najważniejsze kwestie jakimi jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników podczas wykonywanych prac też niestety często pozostają zaniedbywane. Przyczyny takiego stanu mogą być różne i nie zawsze takie na jakie w pierwszej chwili wyglądają. Jeżeli chcesz podejść procesowo do tego problemu to w poniższym wpisie znajdziesz kilka sprawdzonych rozwiązań, które mogą okazać się pomocne również u Ciebie.

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *